Během své praxe jsem zjistila, že některé věci dělám opakovaně a s úspěchem. Staly se z nich poznávací znamení mého autorství, něco, co od práce se mnou můžete očekávat. Podívejte se, jak o projektech přemýšlím a s čím si ráda vyhraju.

Co můžete očekávat - Přístup k navrhování

Dispozice

Dispozice musí být vytuněné, přes to nejede vlak. Tento proces často zahrnuje i práci ve 3D, která klientovi a často i mě samotné teprve umí rozklíčovat, zda se zamýšlené úpravy v půdorysu objektu mají realizovat.

světlo

Světlo, ať už denní nebo to umělé večerní, je klíčové. V dispozicích tomu přírodnímu dáváme průchod, v elektro plánech tomu umělému dáváme řád, funkčnost a útulnost.

opravdovost

Některé materiály, jako je dřevo, kámen, kov, sklo nebo kůže nic nenahradí. Snažím se vždy podpořit použití opravdových materiálů, i když někdy se musí udělat kompromisy.

Elegance

Jsem žena a eleganci mám ráda, ráda ji propašuji do svých projektů. Někdy je na prvním místě, jindy se jen nenápadně propisuje v menších detailech.

Geometrie

Skoro v každém projektu řeším symetrii nebo asymetrii, řešíme tvary nábytku a úchytek, s klientem se snažíme najít geometrii, která je klientovi a objektu samotnému blízká.

Kosmopolitnost

Jsem kompromitovaná dekádami prožitými v zahraničí. Inspiruju se někdy v jiných věcech než lidé, kteří žijí celý život jen v jedné zemi. Ráda malou dávku kosmopolitního cítění do svých interiérů propašovávám.

Co můžete očekávat - klienti si pochvalují

kryty

Radiátory, hlavně ty plechové základní, mám tendenci občas uvěznit do speciálních odnímatelných krytů, aby v interiéru tolik nebily do očí. Myslím na potřebnou cirkulaci vzduchu, nastavování teploty i odvětrávání.
Knihovny a vůbec speciální úložné prostory jsou radostí navrhovat. Je fajn, když věci mají své dané místo. Příprava výrobní dokumentace je detailní a někdy měřím knihy, reproduktory nebo tiskárny, aby se hezky vešly.

Technické místnosti

Ambicí je mít technické místnosti nejen hyper funkční, ale taky hezké. Někdy je dělám barevně, někdy tmavé, zvlášť pokud v nich není okno. Myslím na praní a sušení prádla, úklid, sport a jiné věci každodenního života, které potřebují funkční zázemí.

Dětské pokoje

Mám dvě děti, znám potřeby nejen malých dětí, ale hlavně těch větších. Navrhuju dětské pokoje tak, aby se nemusely po 3 letech celé předělat, protože z nich děti vyrostly.

Barvy

Barvy používám skoro v každém projektu, ale to neznamená, že se nedají zakomponovat decentně a tlumeně. Někde tvoří barva ústřední motiv, jinde pouze dokresluje pocit domova.

Umění

Líbí se mi, když lidé mají umění a nebo starožitnosti, které chtějí zakomponovat do svého nového interiéru. Jsem připravená si s tím hrát nebo vám poradit, jaké umění byste mohli do svého domova zvážit.

co můžete očekávat: vztah s klienty

Trpělivost

Být klientem je náročné. Mám pro to pochopení a jsem zvyklá na to, že věci se vysvětlují, ukazují, promýšlejí a někdy i realizují postupně, v tempu daném klientem a jeho rozpočtem.

Komunikace

Není problém komunikovat přes Whatsapp, není problém s videohovory, není problém se častěji setkat, není problém dělat projekt na dálku. Každý klient preferuje jiný způsob komunikace.

Jazyk

Mluvit a psát anglicky je pro mě hračka. Někdy připravuji celou projektovou dokumentaci v angličtině, výrobní zase v češtině. Zvládla jsem i projekt, kde se hovořilo třemi jazyky na každém kontrolním dnu.

co můžete očekávat: pracovní postup

Příklady práce na rozmanitých projektech, od moodboardu, skicy, grafického návrhu nebo vizualizace až k samotné realizaci, které se většinou osobně účastním a podílím se na ní autorským dozorem.