Bachelor House: rychlobyt s duší

Malý byt, o kterém vám dnes vyprávím, je mého vlastního muže na dobu 18 měsíců, co žijeme na dálku. On zůstal v Abu Dhabi a já s dětmi jsme již v Praze. Bylo to takové cvičení, jak z toho, co máme, udělat maximum. Home staging lépe než design. Ale ve výsledku je to příjemný prostor, ve kterém se dobře žije. Rozhodla jsem se o fotky z našeho rodinného bydlení v Abu Dhabi i z tohoto bytu podělit, abych tím vzpomínkové kapitoly o mé práci v Abu Dhabi kompletně uzavřela.

Vanilková výmalba vs. oceánská modř

Jednoložnicový byt, do kterého se Erik stěhoval z naší bývalé rodinné vily – té budu v příštím článku říkat Cactus House – byl vymalovaný extrémně vanilkově. Společně s tmavým dřevodekorem použitým na zabudovaném nábytku a béžovou keramickou podlahou působil velmi nudně a stereotypicky staroabudhabsky, ale má zato úžasný výhled do nebeské i oceánské modři.

Výhled z bytu do centrální Abu Dhabi. Foto: Darcy

Rozhodla jsem se jej i v časovém presu vymalovat, a to výrazně. Tím jsem nejen docílila rozbití vanilky, ale navázali jsme také na modř v oceánu a nebesích, na které se Erik z oken mrakodrapu dívá.

Obývací prostor se výmalbou hodně stmelil a dodal celému bytu lehce přímořskou duši. Lampy připomínající foto studio dodávají prostoru jakýsi punc ležérnosti, což se do bytu pro jednoho chlapa dost hodí. Dva tyrkysové poufy a k tomu sladěné polštáře společenský a televizní prostor oživují a poskytují i jiné místo k sezení než pohovka.

Útulné zázemí rychlobytu. Foto: Darcy

Výrazná modř dala také více vyniknout fotografickému triptychu skokanky do vody. Ten dělá v obývací části bytu dobrou službu a rám se zrcadlícími stranami rozsvěcuje a oživuje místnost. Mimochodem – jaký je Váš názor na umělecké diptychy a triptychy? Já jsem ve stavu, kdy jsem je ještě nezavrhla, ale myslím, že se musí dělat chytře. V jednom z příštích blogových článků proto připravuju na toto téma článek, ve kterém se na diptychy a triptychy podíváme zblízka a zkusím dobrou praxi nějak shrnout.

Multifunkční ložnice

Erik potřeboval někde umístit pracovnu, nakonec jsme se shodli na ložnici, kde jsme ji zakomponovali tak, aby byla subtilní za použití skleněného stolu na kovových podnožích. Prádelníky a jiná místa jsem vyzdobila oblíbenými fotkami nebo obrázky, ke kterým má Erik nějaký vztah.

Například postavičky ze Star Wars, které byly kdysi na jeho oblíbeném tričku, jež dosloužilo, jsem vyfotila a přenesla do grafické podoby jako jakýsi nezničitelný plakát. Nad prádelník jsem zase pověsila fotky z australské pláže Bondi, kde Erik kdysi také – ale jako svobodný mládenec – bydlel.

Zázemí pracovní a přenesený motif z trička Star Wars. Foto: Darcy
Prádelník Ikea a knihovnička s obrázky australsé pláže Bondi. Foto: Darcy

Mimochodem, mám dobrou zkušenost s vyfocením námětů, které pro nás něco znamenají, ale jsou na předmětech, které nejsme schopni si již nechat. Může se jednat o staré tričko s oblíbeným obrázkem, ale také zase další obrázek ze školky nebo vzor nějaké látky po babičce. Ráda se k těm věcem vracím a v digitální formě, například zdarma v Canvě, z nich potom můžete kouzlit pěkná personalizovaná přáníčka pro své blízké, nebo je můžu zužitkovat i jinak, třebas jako grafické pozadí ve fotoknize. Dejte mi vědět, jestli máte také podobnou zkušenost nebo byste o tom, jak s fotkami vám blízkých námětů pracovat, chtěli vědět více.

Pokud si nechcete nechat ujít další příběhy a články, nezapomeňte se zapsat k odebírání mého blogu dole na mých webových stránkách, nebo zalajkujte House of Darcy na FB nebo IG.

Mám slabost pro interiéry s duchem a postele bez chyb. Vystudovala jsem interiérový design na londýnské akademii, vybudovala jsem již několik domovů od nuly a pomáhám ostatním vytvořit si domov a postel jejich snů. Více o mně si můžete přečíst tady >>
Komentáře