Cactus House: jak dát domu duši plus jeden tip na dětskou párty

9.10. 2020Darcy Vasickova

Dlouze jsem přemýšlela, jak příběh mého domu v Abu Dhabi, kterému říkám Cactus House, povyprávět. Nakonec to udělám jednoduše tak, jak to bylo – jako příběh toho, jak se v něm mi a mé rodině žilo.

V poušti, o které se v souvislosti s Abu Dhabi tolik nemluví, ale která skýtá možnosti autentických zážitků
Darcy na 5-denním pochodu pouští mezi Abu Dhabi a oázovým městem Al Ain

V Emirátech se často žije ve velkém, at’už se jedná o domy nebo životní styl

Je mi jasné, že mnoho lidí v tak velkém prostoru, o kterém se zde mluví, nebydlí a zřejmě ani bydlet nechce. Musím se přiznat, že i já a můj muž již víme, kde je naše hranice toho, co je příjemně prostorné a co je vlastně přiliš velké. Tahle vila velká byla a dalo práci ji zabydlet.

Prázdný prostor společenské zóny vily před nastěhováním

My jsme se ale do této vily v centrální Abu Dhabi zamilovali. Zamilovali jsme se do jejího napojení na zahradu, do bílé prostorné kuchyně, tak vzácné v zemi, kde v kuchyni častěji pracují pomocnice a ne paní domu. Zamilovali jsme se do zdí velkého pokoje, kterých bylo mnoho a vytvářely prostor jako v galerii. Po letech bydlení v béžovém domě s běžovou podlahou a tmavě dřevěnou tmavou kuchyní nám tento dům s bílými stěnami a mramorovými podlahami a světlou kuchyní připadal neskutečně lákavý. I když jsem věděla, že v něm budu bydlet méně než dva roky, přestěhovali jsme se.

Společenská zóna si žádala štědré sezení a reakci na obraz, který jsme si pořídili jako hlavní suvenýr z našeho 11-letého života na Blízkém východě.

Duši jsme tomuto krásnému, ale starárnoucímu domu dali na tři způsoby

Za prvé, zaplnili jsme jej obrazy. A obrázky. Ty stěny k tomu vybízely a my jsme věděli, že nějaké umění budeme potřebovat i do budoucího života do Prahy a tak jsme se do toho pustili, s myšlenkou na tuto vilu i Prahu zároveň. Ten největší a nejpůsobivější obraz, olejomalbu iránského umělce Reza Dekshani, jsme si místo tradičního perského koberce pořídili jako skvělou památku na nás život na Blízkém Východě.

Žena ve stvárnění Marcem Grassi a impozantní parohy arabské antilopy Oryx, můj oblíbený suvenýr
Olejomalba loveckého výjevu z perské historie od Rezy Derakhshani, jehož jsem osobně potkala v jeho studiu v Dubai a na jehož obraz jsme si pomýšleli skoro pět let
Přetřená komoda a streeart od Rammellzee

Za druhé, zaplnili jsme jej zvířaty. Něco jsme si dovezli, něco v zahradě bylo, něco se přistěhovalo. Žil tam s námi pes, andulka, na zahradě želva, navštěvoval občas i páv a v kurníku se proháněl kohout se čtyřmi slepicemi. Občas jsme zachránili a odchovali nějaká zapomenutá koťátka a o zábavu, pohyb i zvuk bylo postaráno.

Tenhle byl jasný od začátku
Želva se přitoulala ze zahrady, kde o ni prý nikdo nepečoval
Jedno ze zachráněných koťátek v náručí mé dcery Alexandry

Zatřetí, zaplnili jsme prostor kamarády dětí, dospělých, rodinnými i přátelskými návštěvami a pššt – i večírky. Bazén byl velikou výhodou, přestože se několikrát ročně zkazil, děti jej zbožňovaly a rády u něj pořádaly své narozeninové oslavy. Mě zase bavilo to nějak dekorovat.

Bazén s mým oblíbeným plaměňákem
Příprava bazénu na narozeninovou párty
Velikonoční oslava synových narozenin

Většinou jsme se snažili najít nafukovadlo do bazénu v souznění k tomu, jak jsme párty jako celek pojali. V tomto případě se jednalo o nafukovadla ve tvaru ovocného vodového nanuku, ten se objevil na přáníčku a dortu a zároveň jsme jej servírovali během párty. Že by záblesk momentu dokonalé matky?

Oslava dětských narozenin v plném proudu
Pozvánka s nanukem, který namalovala Saška a já to použila do grafiky za využití bezplatné grafické platformy Canva
Dcera s dortem v barvách nafukovadla a nanuk, který si namalovala jako základ pozvánky

Vrchní patro bylo soukromé, ale hravé

Děti měly krásné veliké pokoje. Zabydleli jsme je a vyzdobili jejich oblíbenými předměty a suvenýry, do oken dali pořádné závěsy proti prudkému slunci a postele vystlali povlečením ušitým na míru z mé abudhabské dílny.

Pokoj mé dcery
Pokoj mého syna

Mé vyprávění z života v Abu Dhabi příběhem z Cactus House končí. Snad jsem vás tím vzpomínáním moc nenudila, ale i kdyby, mě to bavilo a jsem ráda, že jsem si všechno zrekapitulovala a zdokumentovala. V příštích blogových článcích se již budu věnovat českým tématům, bytům a domům. Pokud něco potřebuje vědět, ptejte se….

Pokud si nechcete nechat ujít další příběhy a články, nezapomeňte se zapsat k odebírání mého blogu dole na mých webových stránkách, nebo zalajkujte House of Darcy na FB nebo IG.

Mám slabost pro interiéry s duchem a postele bez chyb. Vystudovala jsem interiérový design na londýnské akademii, vybudovala jsem již několik domovů od nuly a pomáhám ostatním vytvořit si domov a postel jejich snů. Více o mně si můžete přečíst tady >>
Komentáře