Music House: i v nájmu lze vytvořit stylové pokoje pro malé slečny

24.7. 2020Darcy Vasickova

V prostoru starší nájemní vily, které říkám Music House, jsem během jednoho roku proměnila mimo rodinné prostory v přízemí také dva pokoje v patře pro dorůstající slečny. První část příběhu týkající se proměny přízemních rodinných pokojů najdete zde.

Dětský pokoj nejstarší dcery Elizy (13) prošel procesem, kterému můžeme říkat promyšlený, designový, zvlášť oproti pokoji její mladší sestry Cassidy (11), který byl sešit horkou jehlou. Oba jsou přitom ukázkou toho, že i v dočasném nájemním bydlení a bez velkých nákladů se dá žít hezky. Pro připomínku, takto oba pokoje vypadaly před mým zásahem:)

Opatrný balanc s růžovou

Trvalo nám několik měsíců, než jsme měli mezi mnou, Elizou a její maminkou jasno a mohlo se začít, ale i tak jsem pracovala s velmi přiškrceným rozpočtem. Celkový koncept pokoje pro Elizu byl v mé hlavě založený na tom, že Eliza je super holka, která je ve sportu i akademicky velice úspěšná a populární, dobře vychází s klukama, ale začíná se v ní probouzet dívka. Ve svém pokoji s ostře růžovou postelí a růžovými roletami a plyšovými hračkami se cítila jen jako dítě a to nevyhovovalo ani jí, ani jejím rodičům. Ti si uvědomavali, že Eliza potřebuje svůj dospívající pocit nějak ventilovat a oproti svým mladším sestrám se nějak vymezit. Nejprve jsem si raději pro sebe vytvořila koncepční nástěnku, které bych se mohla během přemýslení držet.

Koncepční nástěnka, která mi pomáhala myslet na Elizu a jaká vlastně v současnosti je

Moodboard níže pak reprezentoval to, že Eliza je dívka a jako jediná v rodině 3 dcer měla stále ráda růžovou. Navíc obměna všeho nebyla ve hře. Nicméně nebyla to holčičí holka, je to dívka co kope fotbal a řádí s klukama, takže jsme růžovou potřebovali nějak vybalancovat. Zvolili jsme kombinaci zelené a starorůžové, barvy známe z každé zahrady v Abu Dhabi, kde kvetou keře bugenvilea. Kaktusy, které do arabské pouště taky patří, nám dodávájí trochu drzosti a geometrický vzor v koberci zase trochu dospěláckého pocitu.

Moodboard, čili nástěnka evokující budoucí podobu pokoje pro Elizu

Ve uložených stories pod názvem Music House na mém Instagramu najdete mnoho fotografií tohoto pokoje tzv. před a po. Níže pár fotek, které zachycují výslednou proměnu pod mou taktovkou.

Výmalba na světle mátovou udělala největší službu, dala pokoji nový nádech a útulnost, do jisté míry jej zmenšila, což nebylo na škodu. Zbytek dokázalo nově opolstrované pohodlné křeslo na čtení a nové dekorace na zeď a postel. Koberec vše stmelil v pěkný celek. A Eliza nadále dělá úkoly u kuchyňského stolu, i přes její vysněné nové pracovní zázemí. Ale to jsme ovšem s její maminkou Kirsty očekávaly….

Nové pracovní zázemí se spuštěným betonovým světlem

Stěna s dekoracemi a zároveň netradiční toaletní stolek pro mladou slečnu

Přepolstrové křeslo na čtení v pokoji pro mladou dívku

Detail, rovnováha zelené a růžové v pokoji Elizy

Police s nově uspořádanými předměty

Rychlý upgrade pokoje za 72 hodin

Pokoj obývaný Cassidy se proměnil během 72 hodin ze skicy na realitu a byl to levný a rychlý upgrade,  nicméně i toto může udělat děti navýsost štastnými. Cassidy tak trochu žárlila na svou starší sestru, ale naštěstí se na poslední chvíli dostalo i na ni. V jejím pokoji jsme měli zpočátku vyšší koncepční ambice vyjádřené v rychlé skice od bazénu, nicméně díky nedostatku času jsme zrealizovali jen tři čtvrtiny z ní. Na výmalbu ve tvaru hory Kilimadžáro a na policový systém opřený o zeď a sloužící zároveň jako noční stolek nedošlo, ale i tak byl výsledek více než dostačující.

Rychlá kresbička nápadu do pokoje Cassidy

Opět jsem sáhla po výmalbě jako scelujícím kroku a příležitosti dát pokoji nějakou atmosféru. Cassidy je ovšem jiné kafe a otáčela se po výrazné tmavší modři jako výraz své osobnosti.  Na mě byl zbytek. Nejdůležitější bylo vyplnit prostor mezi postelemi tak, aby z nich nešel pocit prázdna. Přestože to Cassidy nějak neuměla vyjádřit slovy, cítila se ve svém pokoji nepříjemně. Kovové postele byly vysoké a volný prostor pod lůžkem i opticky nevypadal dobře.

Situaci vyřešil huňatý koberec mezi postelemi, větší noční stolek a symetrická sestava obrázků a lampiček. Nové povlečení a doplňky posunuly místnost od dítěte ke starší holce a poslední úlohu sehrály dva nadměrné beduínské polštáře, které jsem umístila k nohám postelí. Poskytují navíc dodatečné sezení, když se v pokoji sejde více dětí.

Poslední fotka zachycuje mě společně s Elizou a Cassidy v jejich pokojích. Jsou to bezva holky, obě sportovně, akademicky i hudebně vedené a já jsem byla ráda, že jsem jim jejich pokoje mohla zútulnit a posunout blíž tomu, kým se obě cítí.

Pokud si nechcete nechat ujít další příběhy a články, nezapomeňte se zapsat k odebírání mého blogu dole na mých webových stránkách, nebo zalajkujte House of Darcy na FB nebo IG.

Mám slabost pro interiéry s duchem a postele bez chyb. Vystudovala jsem interiérový design na londýnské akademii, vybudovala jsem již několik domovů od nuly a pomáhám ostatním vytvořit si domov a postel jejich snů. Více o mně si můžete přečíst tady >>
Komentáře