Apartmá pro dámu
Byt v pražském Bubenči prošel celkovou rekonstrukcí a změnou dispozic, aby vyhovoval požadavkům moderního bydlení a životnímu stylu nové majitelky. Okna se repasovaly a dveře jsou nádherné repliky těch původních prvorepublikových.
Klientka je sběratelkou umění a grafiky a vlastnila i několik starožitných kusů nábytku, které si přála do interiéru začlenit. Návrh interiéru zohlednil nejen toto, ale i klientčinu zálibu v anglickém designu. Ten se projevil například ve vysokých podlahových lištách, v koulích namísto klik a v ručně natíraném nábytku barvou anglické ikony Farrow & Ball.
BYT NAOPAK
Pražský byt pro zahraniční rodinu, kde jsme si užili mnoha dlouhých trojjazyčných kontrolních dnů.
Přestože je hotová spíše stavba a interiér ještě celý nestojí, z fotek číší to, co jsme se do něj se Stibitz & Stibitz architekti snažili během kompletní rekonstrukce nalít: světlo, průhledy, velkorysost prostoru a logika uspořádání. Nyní je byt vystavěný znova, na míru jeho majitelů a 21. století.
V minulosti měl tento byt obrovskou dlouhou tmavou chodbu, která neměla využití ani opodstatnění. Dnes je chodba plná koupelen, šaten, úložného prostoru a také průhledů skrz byt.
V interiéru se držíme 2 ústředních barev, holubice a cihla, čili anglicky dove a cotto, se špetkou modré v koupelně dětí. Na podlahách jsou kamenné dlažby merrrazzo, na stěnách kachle ze stejné řady jako obklad krbu a ostrůvku. No a práce s detailem přechodů tvrdých podlah do elegantních parket je čistý klenot - ze strany týmu design, ale hlavně týmu řemeslníků z firmy Avantstav.
MULTIPLEX
Kdo nepotřebuje pracovnu, pokoj pro hosty, tělocvičnu a domácí kino? Tahle rodina z Prahy 6 se rozhodla skloubit vše dohromady a zařídit si daný prostor o velikosti asi 35 metrů čtverečních tak, aby všechny tyhle funkce mohly běžet na jednom místě, tak jak běží v kině najednou více filmů.
Jelikož mají sbírku umění, milují víno a jsou fandové kinematografie, celý pokoj dostal vyznění inspirované analogovým filmem - všimněte si například radiátorových krytů odkazujících na svitkový film. Vlastní výrazné obrazy a již pořízené kusy nábytku byly cíleně zakomponovány.
Domov pilota
Začali jsme v roce 2019 na hrubé stavbě, kde jsme řešili sporný vstup do kuchyně bytu v Praze 4. Nyní se díky jednomu chytrému tahu po příchodu všechny svršky odkládají v atmosférické chodbě dominované zrcadlovou siluetou Boeingu, kterým hlava rodiny jako pilot létává po celém světě. Modrá barva pilotské uniformy a láska k letadlům se stala ústředním motivem přestavby a prvky se opakují i jinde v bytě.
Postupné budování interiéru tohoto malého pokrovního bytu se z chodby a kuchyně s kávovým koutkem posunulo v roce 2021 do pokojíku dětí. Ten svými skromnými rozměry 9 metrů čtverečních neoplývá místem, ale zato útulností a praktičností. Interiér byl v roce 2023 dokončen novou ložnicí a pracovnou.
Pánský klub
V nově vybudovaném podkroví dejvického bytu jsem vytvořila novou dominantu chaotické herny v podobě faux krbu. Herní zázemí mladých pánů doplňuje nová šatna, využívající stísněné podkrovní prostory na maximum.
Mini dětské pokoje potřebovaly mimo funkční úložné prostory dodat hlavně vizuální čistotu a kousek teenagerského charisma.
Insprací byly současné zájmy kluků - gaming a Star Wars. Avšak aby pokoje zůstaly nadčasové, témata se rozvinuly jen na jedné stěně, jinde jsem čerpala z více nadčasových materiálů jako je kůže nebo perforovaný plech použitých jinde v bytě.
DVA POKOJE VE VARECH
Dva pokoje pro náctileté slečny z Varů. Hlavní inspirací byla příroda, kterou mají holky rády ze všeho nejvíce. Barevné schéma bylo také preferencemi dané, jen jsem usměrňovala intenzitu a vyznění barev.
Úchyty připomínající větvičky, tapeta a tapesérie s lesními motivy, poleno jako odkládací stolek a naturální vlákno v textíliích vnesly do pokojů nádech lesů a hor a malý moment překvapení.
BYT NA PRONÁJEM
Menší rekonstrukce a následné nízkonákladové vybavení interiéru na krátkodobý pronájem na Ostravsku. Vybavení bylo převážně zakoupeno v IKEA, některé kousky původního vybavení byly repasovány, aby sloužily dál. Cílem byl veselý a malinko retro interiér.
Hlavním tahem rekonstrukce bylo otevření koupelny do sousední komory a získání nejen většího prostoru, ale hlavně velké dávky přirozeného světla. Zbytek bytu prošel minimálním úpravami, finance jsme ušetřili na dovybavení jednoduchým nábytkem, barevnými textíliemi a charismatickou grafikou.
CHALUPA NA JIHU ČECH
Tuto chalupu jsme tvořili postupně, jako společný projekt jednak se zahraničním investorem a také s architektem a dodavatelem většiny truhlářského nábytku, Radimem Heinichem z Heinich Intex u Ostravy. Kuchyň v poslední fázi dodal Dylan Davis z Divine Furniture.
Má práce se soustředila na vybavení interiéru a navození té správné útulné atmosféry podhorské chalupy patřící rodině kosmopolitních a relativně mladých chalupářů. Ti si přáli na míru namíchat autentické zachovalé prvky a původního ducha chalupy s jejich zcestovalými obzory.