Řešit nebo neřešit? Lze najít pochopení pro ženu, kterou tíží, že nemá v šatně stejná ramínka?

Taky jste se již někdy přistihli, že vaše aspirace na to, jak chcete bydlet, jsou popředu před vašimi časovými a možná i finančními možnostmi, jak je dosáhnout? Máte v hlavě někdo podobný hlas, který k vám v různých momentech promlouvá a vy jej musíte odbývat tím, že souhlasíte, ano, všechno by mělo být jinak, ale ještě na to nepřišla ta pravá chvíle.

Lze někdy dohnat Pinterest?

Již tolikrát jsem přemýšlela, jak napsat ten první blogový článek a nakonec to byla ta ramínka v šatních skříních, která mě dostala. Je to směs ramínek z různých období našeho rodinného života a jakoby symbolizuje všechno, co pořád v tom našem novém pražském domově prožívám. Řešit nebo neřešit? Poddat se touze mít to lepší, možná i nejlepší, udělat si tak radost, dohnat projednou Pinterest a nebýt jen konzument dokonalosti, být jejím vlastníkem!

Nebo se soustředit na zásadnější věci, jejichž dotažení do konce je však mnohem náročnější časově i finančně, hodit ramínka za hlavu, jelikož fungují a kupovat nové je zbytečné vyhazování peněz a energie na něco, co stejně málokdo uvidí. Tedy mimo mě, každý den se stejnou myšlenkou v hlavě – proč nemít alespoň vnitřek šatny dotažený do konce?

Pokud jste stejnorodost ramínek nikdy neřešili, budu vás možná nudit. Pokud nemáte ambici mít šatnu – ať už prostornou a zabudovanou jako já, nebo alespoň malou a nějak chytře vymezenou nebo aspoň vymazlelou, tak vás asi dnes svým článkem nezaujmu a příštími možná budu iritovat:) Protože o ambice tady jde víc, než o cokoli jiného.

Ale snad se najdou i ti, kterým podobné věci v hlavě někdy uvíznou. Nebo řeší jiné projekty týkající se jiných míst jejich domova. Jejich ambice jsou takové, že jim možná kazí i radost z domova 🙂 Pro všechny, kterým to, jak bydlí, nedá klidně spát a neustále se snaží tlačit se někam dál, je můj malý blog o tom, jak o bydlení přemýšlím a jak se na malé i velké projekty připravuji.

Co v blogu najdete a jak Vám to může pomoct?

Bydlím již skoro rok v krásném bytě v Praze, který má neuvěřitelný základ, avšak prozatím k dokonalosti daleko. Má cesta za tou dokonalostí bude jedním z hlavních témat mého blogu. Na jihu Čech mám chalupu, která je již dokonalá, to, jak jsme toho v průběhu 3 rekonstrukcí a jedné renovace kuchyně dosáhli a co mohu tím pádem poradit bude také jedním z hlavních témat mého blogu. Vystudovala jsem interiérový design, dálkově z Londýna a trvalo mi to 3 roky. Jsem na to pyšná a nové počiny pro nové klienty budou také tématem tohoto blogu.

Těším se na čtenou a třeba i na slyšenou nebo viděnou. Vždy druhý a čtvrtý pátek v měsíci. První článek bude o proměně vily v Abu Dhabi a lekce, které jsem si z toho pro český domov odnesla. Budu se snažit dát vám inspiraci k otázkám typu:

  •  Jak rychle a levně zakrýt defekt na stěne?

  • Jak zakomponovat starožitnosti nebo věci z antiku do moderního interéru?

  • Jak sladit obraz k nábytku?

Pokud nechcete, aby vám článek utekl, zadejte svůj email dole na mé webové stránce k odebírání blogu a já vám ho v den vydání zašlu do vaší emailové schránky. Nikomu jinému váš e-mail nevydám a odhlásit se můžete kdykoli, to je asi jasné. A pokud Vás něco trápí teď hned a náhodou se to týka ložnice, tak na to jsem expert. Mrkněte na můj e-book Postelový manifest, abyste svou postel a ložnici dovedli časem k světové dokonalosti a nepropadli se omylem do žádných pastí.

A co ta ramínka?

Podívala jsem se, jaké se nabízí a tady je výběr dvou, které mně opravdu zaujaly. Ta od české firmy Mekko jsou buková a měla by vydržet 30 let, navíc jdou gravírovat na přání. Byl by to moc hezký dárek nebo sestava do malé šatny /200 – 450Kč/. Ta z Německa od schonbuch jsou zase atraktivně moderní a mladistvá, ale cenově náročná /660Kč/.
Jdu hledat ramínka, které je obdobně mladistvé, ale za přijatelnější cenu. Určitě Vás budu informovat, až je najdu.
Vaše Darcy
Mám slabost pro interiéry s duchem a postele bez chyb. Vystudovala jsem interiérový design na londýnské akademii, vybudovala jsem již několik domovů od nuly a pomáhám ostatním vytvořit si domov a postel jejich snů. Více o mně si můžete přečíst tady >>
Komentáře